Wygrana koszykarek z Polkowic po thrillerze w końcówce

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
W 2. kolejce Basket Ligi Kobiet zawodniczki KGHM BC Polkowice wygrały z Arką Gdynia 84:80.

Polkowiczanki w dwóch pierwszych kwartach kontrolowały niemal każde zagranie na boisku, przyjezdne mogły tylko obserwować, jak rośnie przewaga Pomarańczowych. Pod koszem w ofensywie szalała Anete Steinberga, Łotyszka przez cały mecz była niemal nie do zatrzymania. W trzeciej kwarcie Arka ustabilizowała jednak formę, jeszcze nie na tyle, żeby dogonić polkowiczanki, ale na tyle by nie dać im powiększyć przewagi. W czwartej odsłonie wydawało się, iż jest już po meczu, gdy na jej początku zawodniczki BC powiększyły przewagę do 12 oczek. Wtedy jednak gdynianki ruszyły do odrabiania strat i doprowadziły do remisu. Gospodynie w porę jednak zwarły szeregi i w decydujących akcjach nie zawiodły. KGHM BC Polkowice wygrał ostatecznie 84:80. KGHM BC Polkowice – VBW Gdynia 84:80 (24:19, 24:18, 21:24, 15:19) Punkty: KGHM BC Polkowice: Anete Steinberga 26, Emma Cannon 16, Rennia Davis 13, Alexis Peterson 12, Julia Piestrzyńska 5, Weronika Gajda 5, Weronika Piechowiak 4, Julia Jeziorna 3, Julia Niełacna 0. VBW Gdynia: Natalie Stoupalova 19, Barbora Wrzesiński 13, Ruthy Hebard 11, Anna Jakubiuk 10, Stephanie Jones 10, Agata Gilmajster 9, Marissa Kastanek 8, Weronika Wesołowska 0, Nikola Tomasik 0, Weronika Zalewska 0, Wiktoria Stasiak 0, Kamila Podgórna 0.