Zadbaj o zdrowie na lata. Skorzystaj z programu Moje Zdrowie

2 dni temu
Mieszkańcy Starachowic i okolic mają możliwości skorzystania z ogólnopolskiego programu profilaktycznego "Moje Zdrowie", realizowanego przez przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Program jest bezpłatny i dostępny dla wszystkich osób, które ukończyły 20. rok życia. Profilaktyka zdrowotna to jedna z najlepszych inwestycji w przyszłość. Wiele chorób rozwija się przez lata bez wyraźnych objawów, dlatego regularne badania pozwalają wykryć niepokojące zmiany na wczesnym etapie i gwałtownie wdrożyć odpowiednie leczenie.

Kto może skorzystać?

- osoby od 20 do 49 lat - raz na 5 lat,

- osoby po 50. roku życia - raz na 3 lata,

- uczestnicy programu "Profilaktyka 40 PLUS" mogą przystąpić po upływie roku od ostatnich badań.

Co obejmuje program?

- ankietę zdrowotną,

- pakiet badań laboratoryjnych (m.in. morfologia, glukoza, lipidogram, TSH, kreatynina z eGFR, badanie moczu),

- konsultację podsumowującą wyniki,

Indywidualny Plan Zdrowotny (IPZ) z zaleceniami dotyczącymi profilaktyki i stylu życia.

Jakie choroby może pomóc wykryć?

- choroby układu krążenia,

- cukrzycę,

- choroby nerek,

- zabur
Idź do oryginalnego materiału