Zdecyduj, kto zostanie Sportowcem Roku na Mazowszu! Głosowanie tylko do jutra

1 rok temu
Zdjęcie: RDC


Sportowiec Roku na Mazowszu zostanie wybrany spośród laureatów poszczególnych miesięcy plebiscytu Magazynu Sportowego Radia dla Ciebie. W tym roku wśród nominowanych jest pięć kobiet i sześciu mężczyzn reprezentujących rozmaite dyscypliny sportu.

{-|-PL_b4NOcjV9GvrxedUVj4N1-|-}

Pierwszy plebiscyt na Sportowca Roku na Mazowszu wygrał pięściarz Maciej Sulęcki. W drugiej edycji triumfował siatkarz Piotr Nowakowski, a w trzeciej piłkarz Karol Angielski. W tym roku o tytuł walczą: Iga Świątek, Iga Świątek, Olivia Różański, Patryk Kaczmarski, Łukasz Sekulski, Jan Błachowicz, Ksawery Masiuk, Tamara Czumer-Iwin, Urszula Łoś, Oktawia Nowacka, Tomasz Bartnik, Bartłomiej Rośkowicz i Artur Szalpuk.

Laureat – czyli sportowiec, który zdobył największą liczbę głosów naszych słuchaczy – ogłoszony zostanie na IV Gali „Sportowiec Roku 2022 na Mazowszu”. Uroczystość poprowadzą znani z naszej anteny dziennikarze Agnieszka Kobus-Zawojska i Bartosz Cebeńko.

Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru będzie Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

Transmisja na naszej stronie oraz na YouTube i Facebook.

KTO ZOSTANIE SPORTOWCEM ROKU 2022 NA MAZOWSZU?

Iga Świątek – sportowiec stycznia

Pierwsza rakieta świata wygrała nasz pierwszy plebiscyt w styczniu 2019 roku. Tym razem znów rozpoczęła rok z przytupem. Pochodząca z podwarszawskiego Raszyna 21-latka dotarła do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, a wcześniej doszła do półfinału turnieju w Adelajdzie.

Olivia Różański – sportowiec lutego

Jest czołową postacią IŁ Capital Legionovii Legionowo – drużyny, która ma w tym sezonie realne szanse na zdobycie mistrzostwa polski siatkarek. 25-letnia przyjmująca urodzona we Francji jest najlepiej punktującą Tauron Ligi i liderką klasyfikacji MVP. Jej drużyna w lutym wygrała wszystkie trzy spotkania.

Patryk Kaczmarczyk – sportowiec marca

W marcu wygrał swoją kolejną walkę w największej federacji mieszanych sztuk walki w Polsce – KSW. Zawodnik MMA z Radomia pokonał Michała Domina przez techniczny nokaut (ciosy w parterze) w drugiej rundzie.

Łukasz Sekulski – sportowiec kwietnia

To był najlepszy miesiąc w najlepszym w karierze sezonie Łukasza Sekulskiego. Napastnik Nafciarzy zdobył w kwietniu aż pięć bramek. Wisła Płock wygrała trzy z czterech ligowych spotkań. Dzięki świetnej grze na wiosnę klub z Płocka zajął wysokie szóste miejsce na koniec rozgrywek.

Jan Błachowicz – sportowiec maja

Mieszkający i trenujący w Warszawie „cieszyński książę” został doceniony przede wszystkim za świetną walkę, którą stoczył podczas gali UFC w Las Vegas. Polak pokonał Serba z austriackim paszportem Aleksandara Rakicia. Walka była tak zacięta, iż obaj nabawili się w jej czasie kontuzji. Polak oka, Rakic kolana. Ta druga okazała się groźniejsza i Serb musiał poddać walkę. To zwycięstwo może dać Błachowiczowi szansę na walkę o odzyskanie mistrzowskiego pasa UFC.

Ksawery Masiuk – sportowiec czerwca

Do Budapesztu na mistrzostwa świata jechał po naukę i lekcję odrobił z nawiązką. Już na 100 m grzbietem spisał się fantastycznie – zajął 6. miejsce. Na dystansie dwukrotnie sensacyjnie zdobył brąz.

Tamara Czumer-Iwin – sportowiec lipca

Zawodniczka warszawskiej Legii i kadrowiczka razem z reprezentacją w rugby siedmioosobowym zdobyła w lipcu mistrzostwo Europy. Polki najpierw wygrały turniej w Lizbonie, a później zajęły drugie miejsce w zawodach w Krakowie i to dało im pierwsze historyczne złoto.

Urszula Łoś – sportowiec sierpnia

Kolarka torowa fantastycznie spisała się podczas rozgrywanych w Monachium zawodów. Zawodniczka trenująca na torze w Pruszkowie, najpierw wraz z koleżankami zdobyła brązowy medal w sprincie drużynowym, później dołożyła srebro w keirinie.

Oktawia Nowacka – sportowiec września

Pięcioboistka wywalczyła na Węgrzech srebrny medal w sztafecie. To kolejny sukces mieszkającej i trenującej w Warszawie zawodniczki. Ten najważniejszy zdobyła w 2016 r. gdy z Rio de Janeiro przywiozła brąz. Po Igrzyskach ogłosiła przerwę w karierze. W 2020 r. choćby oficjalnie zakończyła karierę, ale rok później znów wróciła do trenowania, a w tym znów sięgnęła po medal.

Tomasz Bartnik – sportowiec października

Nasz strzelec z Kairu przywiózł złoto, dwa srebra i jeden brązowy medal. Najważniejsze było srebro w trzech postawach: stojącej, klęczącej i leżącej, bo dzięki niemu wywalczył dla Polski nominację olimpijską w Paryżu. Zawodnik Legii przegrał tylko z Ukraińcem Serhiejem Kuliszem. W kolejnych startach Bartnik był drugi w karabinie leżąc – w której to pozycji strzelał z 300 metrów, a dorzucił też brąz drużynowy i złoto par mieszanych.

Bartłomiej Rośkowicz – sportowiec listopada

To był niemal nokaut. Bartłomiej Rośkowicz, pięściarz. zdobył aż 3/4 wszystkich głosów w plebiscycie Radia dla Ciebie. Pięściarz Legii Warszawa fantastycznie spisał się podczas rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostwach świata. Młody zawodnik walczący w kategorii do 63,5 kg w drodze wygrał cztery walki i zatrzymał się dopiero w półfinale. W nim po wyrównanej walce uległ Gruzinowi Demirowi Kayali, mistrzowi Europy juniorów.

Artur Szalpuk – sportowiec grudnia

To jeden z najlepszych siatkarzy stołecznego klubu, który w grudniu wygrał 5 z 6 meczów. Gra na pozycji przejmującego. Trzykrotnie był wybierany jako MVP meczu. Średnio w każdym zdobywa 14 punktów. Jest także reprezentantem kadry narodowej – w biało-czerownych barwach zdobył m.in. mistrzostwo świata w 2018 roku oraz rok później brąz na mistrzostwach Europy.

Sportowy plebiscyt w RDC

Redakcja sportowa Radia dla Ciebie organizuje plebiscyt na sportowca roku na Mazowszu już po raz czwarty. Inicjatywa plebiscytu powstała się dzięki dziennikarzom Magazynu Sportowego od lat związanym z RDC Łukaszowi Starowieyskiemu i Arkadiuszowi Błaszczykowi.

To jest niesamowita nagroda, niesamowity motor napędowy do osiągania sukcesów i ciężkiej pracy – mówił zwycięzca pierwszego plebiscytu Maciej Sulęcki.

Swojej euforii z tytułu Sportowca Roku RDC nie krył również Piotr Nowakowski, który nagrodę odebrał w 2020 roku. – Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali – powiedział.

Ostatnim laureatem był Karol Angielski, w którego imieniu statuetkę odebrali rodzice. Oni również nie kryli swojego wzruszenia. – To jest przede wszystkim niespodzianka, ale i ogromna euforia – mówiła mama piłkarza.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/rdcplayer.

Idź do oryginalnego materiału