5 medali zdobyli karatecy z Grudziądza w największym turnieju karate w Polsce! Szkoli ich Janusz Kalamarski. Startowało 650 zawodników z 47 klubów!

egrudziadz.pl 1 tydzień temu

Grudziądzcy karatecy szkoły kyokushin z powodzeniem startowali w największym turnieju karate w Polsce IKO POLISH OSTRÓDA CUP.

Sensei Janusz Kalamarski ze swoimi podopiecznymi – medalistami turnieju w Ostródzie.

W zawodach rywalizowało 650 zawodników z 47 klubów. Nasi karatecy wywalczyli 5 medali! Oto wspaniali, waleczni „wojownicy”:

DWA ZŁOTE za 1. miejsce zdobyły zawodniczki: Laura Rekowska (kategoria wiekowa 9 lat, waga 30 kg) i Iga Grabowska (kategoria wiekowa 10 lat, waga 35 kg).

DWA SREBRNE za 2. miejsce: Igor Kamiński (kategoria 12 lat, waga 40 kg) i Agata Samsel (kategoria 13 lat, waga 50 kg).

BRĄZOWY MEDAL za 3. miejsce: Marika Ciżnicka (kategoria 12 lat, waga 35 kg).

Ponadto, oprócz medali w kumite, grudziądzka ekipa zanotowała bardzo dobry wynik w kata. Artur Jankowski wywalczył awans do finału kata, w którym zajął 4. miejsce.

Trenerem grudziądzkiej drużyny jest sensei Janusz Kalamarski (posiada stopień mistrzowski Yodan – 4 dan). Gratulacje za medale i finał w silnie obsadzonym turnieju, w kyokushin – bardzo trudnej odmianie sztuki karate!