Bez statku pirackiego, wybiegu dla psów i dnia deskorolki, za to z zielonym światłem m.in. dla tężni, strefy odkrywców, kulturostrefy i nowych przystanków na trasie linii 19…..

8 godzin temu

Wiemy już, które projekty zgłoszone do 14. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka, pozytywnie przeszły ocenę pod kątem formalnym i merytorycznym. Właśnie na te pomysły będziemy mogli głosować w dniach 15 – 28 września.

W skrócie:

36 – tyle projektów mieszkańcy zgłosili do 14. edycji BOP,

2 – tyle projektów w ratuszu odrzucili z uwagi na niespełnienie wymagań formalnych (w pierwszym przypadku we wskazanym terminie nie uzupełniono braków formalnych, w drugim – nie uzupełniono braków: listy poparcia i zgody zarządcy nieruchomości na realizację zadania),

1 – jeden projekt został wycofany przez wnioskodawcę,

33 – tyle projektów pozostało do oceny merytorycznej, przy czym…

  • 11 – tyle projektów nie uzyskało pozytywnej oceny na etapie oceny merytorycznej,
  • 22 – tyle projektów zostało ocenionych pozytywnie, z tej puli, w drodze głosowania, zostaną wybrane zwycięskie pomysły do realizacji.

Więcej informacji pod tym linkiem.

Na te projekty nie będziemy głosować…

Podwieszony stadion

Z opisu: Wykonanie konstrukcji pod dachem stadionu Wisły Płock umożliwiającej prezentację tzw. sektorówek (opraw meczowych).

Szacowana kwota: 206 tys. zł

Projekt odrzucony formalnie: we wskazanym terminie nie uzupełniono braków formalnych.

Ogólnomiejskie:

Międzynarodowy Dzień Deskorolki – Reaktywacja

Z opisu: Organizacja zawodów sportowych w różnych kategoriach wiekowych dla płockich amatorów deskorolki, hulajnogi, bmx i rolek. Całość powinna być uświetniona występami lokalnych artystów z finałowym koncertem popularnej wśród młodzieży gwiazdy z szeroko pojętego świata muzyki rock lub rap.

Szacowana kwota: 47 tys. zł.

Projekt odrzucony formalnie. Nie uzupełniono braków: listy poparcia i zgody zarządcy nieruchomości na realizację zadania.

Przebudowa chodnika przy ul. Jana Pawła II 92 w Płocku

Z opisu: Istniejący chodnik należy przebudować w taki sposób, aby umożliwiał osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i rodzinom z dziećmi bezpieczne korzystanie z niego, ponieważ w chwili obecnej jest to niemożliwe.

Szacowany koszt: 100 tys. zł

Wnioskodawca wycofał projekt.

Statek piracki – plac zabaw dla dzieci na bulwarach wiślanych

Szacowany koszt: 366 tys. 300 zł

Część nieruchomości oznaczonej nr 999/8 obr. 8 objęta jest umową dzierżawy do dnia 31.12.2030 r. Pozostała część działki z uwagi na linie przesyłowe, uzbrojenie terenu i zbyt małą powierzchnię nie może być przeznaczona na realizację inwestycji.

Ogólnodostępna siłownia zewnętrzna przy „Szóstce”

Z opisu: Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 6 w Płocku na potrzeby mieszkańców, poprzez stworzenie komfortowego, bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca na terenie miasta, tj. ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej. Nowe miejsce na mapie Płocka podzielone będzie na 4 strefy: strefę dla dzieci, strefę dla opiekunów dzieci, strefę do Street Workout tzw. „małpi gaj” oraz strefę dla osób oczekujących większego wysiłku, a także dla osób z niepełnosprawnością.

Szacowany koszt: 470 tys. 300 zł

Zgodnie z § 40 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (t.j. Dz.U.2022.1225) odległość tego typu obiektów od ulic i ciągów pieszo-jezdnych oraz miejsc gromadzenia odpadów powinna wynosić co najmniej 10 m. Ponadto urządzenia mają strefy bezpieczeństwa, które nakazują ich usytuowanie w odpowiedniej odległości od siebie. Biorąc pod uwagę drzewa, które występują na wskazanym obszarze, do dyspozycji pozostaje niewielka część działki, która nie pozwoli na realizację ww. projektu.

Budowa drugiej nitki ulicy Jana Pawła II w Płocku

Z opisu: Budowa drugiej nitki ulicy Jana Pawła II na wysokości od ronda z ulicą Czwartaków przy Galerii Wisła do kościoła św. Wojciecha i dalej do kolejnego ronda z ulicą Czwartaków przy Auchan oraz chodników.

Szacowany koszt: 30 mln zł

Miejski Zarząd Dróg posiada program funkcjonalno-użytkowy na przebudowę pętli autobusowej w ciągu ulicy Jana Pawła II wraz z przebudową skrzyżowania ulic Jana Pawła II i ulicy Nowickiego. W bieżącym roku Miejski Zarząd Dróg ogłosi postępowanie na projektowanie wraz z budową pętli wraz ze skrzyżowaniem. Koszty realizacji powyższej pozycji zgodnie z opisem wnioskodawcy zostały oszacowane na kwotę 30.000.000 zł. Projekt nie jest możliwy do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego. Szacowany czas wykonania projektu to ponad 14 miesięcy, a realizacji to ok. 16 miesięcy.

Trenuj ze SPORTOWYM PŁOCKIEM – I

Z opisu: Realizacja zajęć sportowych (zabawy ruchowe, treningi ogólnorozwojowe, podstawy treningu sportów walki) przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych.

Szacowany koszt: 835 tys. 191 zł

Projekt niezgodny z §5 ust. 4 pkt 7 Uchwały Nr 161/VII/2024 Rady Miasta Płocka z dnia 28 listopada 2024 roku w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych budżetu obywatelskiego z mieszkańcami miasta Płocka tj. wskazano wykonawcę projektu.

Trenuj ze SPORTOWYM PŁOCKIEM – II

Z opisu: Realizacja zajęć sportowych (zabawy ruchowe, treningi ogólnorozwojowe, podstawy treningu sportów walki) w Zespole Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” przy al. Kilińskiego.

Szacowany koszt: 655 tys. 18 zł

Tu również wskazano wykonawcę projektu.

Osiedlowe

Zielone Zacisze

Z opisu: Posadzenie 25 szt. platanów klonolistnych.

Szacowany koszt: 58 tys. 700 zł

Wskazane działki nie stanowią własności gminy.

Wybieg dla psów „Nad Wisłą”

Z opisu: Teren pod mostem Solidarności od strony miasta.

Szacowany koszt: 189 tys. 600 zł

Niezgodność projektu z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego: przeznaczenie – droga publiczna ruchu przyspieszonego.

Budowa ulicy Synów Pułku w Płocku

Szacowany koszt: 350 tys. zł

Nieuregulowany stan prawny ujawniony w rejestrze ewidencji (gmina) oraz księdze wieczystej (os. fizyczne).

Modernizacja chodnika na odcinku ulicy Jana Pawła II 92 i 90

Z opisu: Przebudowa chodnika oraz ciągu pieszo jezdnego i zapewnienie dojścia do lokali handlowych

Szacowany koszt: 150 tys. zł

Proponowany projekt oraz budowa chodnika prowadzić będzie do lokali handlowych. Zgodnie z ustawą o drogach publicznych powyższy chodnik winien być wybudowany przez właściciela lokali lub zarządcę budynku. Wybudowanie takiego chodnika wiąże się z zajęciem pasa drogowego oraz opłatami za wykorzystywanie pasa drogowego na prawach wyłączności. Projekt budowy chodnika nie należy do zadań zarządcy drogi.

Rondo na osiedlu Góry

Szacowny koszt: 950 tys. zł

Miejski Zarząd Dróg ma wykonaną dokumentację projektową na realizację przebudowy powyższego skrzyżowania oraz zapewnione środki w budżecie miasta Płocka na realizację. W ramach realizowanego zadania przebudowane zostanie skrzyżowanie i zachowana sygnalizacja świetlna oraz dostosowane przejazdy dla drogi dla rowerów. Warunki techniczne oraz wytyczne do projektowania, uniemożliwiają realizacje powyższego projektu zgodnie z założeniami wnioskodawcy.

SPRAWNY DOJAZD – zakup samochodu do transportu dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnościami

Celem projektu jest zakup samochodu 9 osobowego do przewozu dzieci, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością, który będzie wykorzystywany do transportu głównie sportowców – mieszkańców Płocka, osiedla Podolszyce Południe, zawodników stowarzyszenia KS BADMINTON PŁOCK, UKS GRAD oraz KS Masovia Płock na zawody rangi ogólnopolskiej, międzynarodowej, obozy sportowe oraz szkolenia.

Szacowany koszt: 240 tys. 797 zł

W ramach BOP nie mogą być zgłaszane projekty dotyczące zakupu środków transportu.

Projekty, na które będzie można głosować

Ogólnomiejskie

Nowy chodnik na ul. Rembielińskiego

Szacowany koszt: 845 tys. zł

KULTUROSTREFA

Z opisu: 6 seansów filmowych oraz 2 koncerty plenerowe na terenie POKiS-u. Każde wydarzenie będzie miało indywidualny charakter, dostosowany do tematyki i grupy odbiorców. Filmy będą zróżnicowane pod względem tematyki, a koncerty zaoferują różnorodny repertuar muzyczny.

Szacowany koszt: 513 tys. 900 zł

Modernizacja i przebudowa zewnętrznego placu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki

Z opisu: Wymiana istniejącej nawierzchni na bezpieczne i trwałe materiały. Wyeliminowanie barier architektonicznych. Stworzenie strefy relaksu poprzez rekultywację zieleni oraz wykonanie nowych nasadzeń. Montaż elementów małej infrastruktury (ławki, leżaki miejskie, hamaki). Dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przebudowa terenów utwardzonych w celu zapewnienia drogi przeciwpożarowej do budynku szkolnego i sali gimnastycznej zgodnie z projektem wykonawczym. Przebudowa kanalizacji deszczowej.

Szacowany koszt: 545 tys. 500 zł

Start w przyszłość, cyfrowa społeczność – rozwijanie kompetencji cyfrowych młodzieży i dorosłych

Z opisu: Projekt obejmuje wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego i pracowni zajęć ogólnokształcących w Zespole Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie (np. zakup monitorów interaktywnych, dysków do komputerów).

Szacowany koszt: 473 tys. 869 zł

Festyn międzypokoleniowy „Postaw na rodzinę”

Z opisu: Festyn międzypokoleniowy „Postaw na Rodzinę” organizowany na terenie Miejskiego Przedszkola nr 10 w Płocku w terminie – czerwiec – wrzesień 2026r. Uczestnicy festynu będą mogli korzystać z animacji tanecznych z instruktorami (gier, zabaw, tańców integracyjnych, zabaw z chustą animacyjną, zabaw sportowych, zespołowych, warsztatów baniek mydlanych). Ponadto będzie można skorzystać z fotobudki, malowania twarzy, brokatowych tatuaży oraz piany party. Dzieci pobawią się na dmuchanych zjeżdżalniach, dadzą się zaczarować magii balonowej w „Balonowym show”. Będzie również czekać na nie maskotka białego misia. Po grach i zabawach sportowych przyjdzie czas na skosztowanie kiełbaski z grilla, waty cukrowej, popcornu, napoi. Czas wszystkim uczestnikom będzie umilała muzyka taneczna płynąca z głośników. Każda grupa przedszkolna swym występem artystycznym uatrakcyjni festyn, co wpłynie na dorobek artystyczny placówki.

Szacowany koszt: 24 tys. 200 zł

Zrelaksuj się z „Czternastką”

Z opisu: Dokończenie otwartego kompleksu rekreacyjnego.

Szacowany koszt: 456 tys. 900 zł

Unowocześnienie i doposażenie bazy sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka

Z opisu: Projekt zakłada unowocześnienie i doposażenie bazy szkoły w trzech przestrzeniach dotyczących bazy sportowej: 1) wymiana i doposażenie w sprzęt w obrębie mini siłowni w tej chwili zlokalizowanej w pomieszczeniach piwnicy w małym budynku szkoły (wyposażenie pomieszczenia w urządzenia do treningu siłowego), 2) doposażenie w sprzęt sportowy sali gimnastycznej w małym budynku szkoły (zakup drobnego sprzętu sportowego typu szarfy, skakanki, piłki, chusty animacyjne, materace, badmintony, ringo, ławeczki gimnastyczne, zestawy do balansowania, dywan interaktywny, wózki i worki na piłki, tory przeszkód oraz sprzęt na korytarze szkolne pozwalające na uatrakcyjnienie zajęć, zmotywowanie uczniów do aktywności fizycznej), 3) doposażenie w sprzęt sportowy sali gimnastycznej w dużym budynku szkoły (wymiana kotar dzielących przestrzeń sali gimnastycznej na mniejsze przestrzenie pozwalające na zaangażowaniu kilku grup ćwiczebnych jednocześnie, zakup typowego sprzętu wychowania fizycznego, zestawów strojów i wyposażenia dla szkolnych drużyn sportowych, instalacja tablicy wyników, zakup zestawu rozkładanych krzeseł oraz profesjonalnego nagłośnienia). Ponadto chodzi o wyposażenie 4 przebieralni oraz 2 pomieszczeń nauczycieli WF-u i trenerów (zakup klimatyzatorów do dwóch pokoi nauczycieli, zakup mebli typu ławkowieszaki do przebieralni, umeblowanie pokoi nauczycieli WF-u oraz zakup lodówek do przechowywania środków pozwalających na szybką interwencję w przypadku urazów sportowych. Ta część projektu związana jest również z wyposażeniem części magazynowej w szafy i regały dla odpowiedniego przechowywania sprzętów i urządzeń sportowych.
Projekt zakłada zakup gabloty pozwalającej na ekspozycję osiągnięć uczniów w dziedzinie sportu.

Szacowany koszt: 1 mln 132 tys. 400 zł

Strefa relaksu i zabawy

Z opisu: Projekt zakłada przygotowanie pomieszczenia przeznaczonego na strefę relaksu i zabawy, dostawę i montaż urządzeń w budynku Szkoły Podstawowej nr 18 w Płocku przy ulicy Jasnej 8. Wśród zaplanowanego wyposażenia sali nie zabraknie urządzeń oraz pomocy edukacyjnych do zajęć i zabaw sensorycznych.

Szacowany koszt: 248 tys. 300 zł

Naukowy plac zabaw – edukacyjna strefa odkrywców (przy MP 14 przy ul. Miodowej 8/1)

Z opisu: Projekt przewiduje stworzenie ogólnodostępnego naukowego placu zabaw, który będzie edukacyjną strefą interaktywnych doświadczeń dla dzieci i młodzieży. Wszystkie urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jakości. Plac zabaw obejmie takie elementy, jak tablica edukacyjna Picasso (do rysowania i eksperymentowania z magnetycznymi elementami), Kuchnia Eu-Geniusza (stanowisko do nauki poprzez zabawę w gotowanie), Warsztat Eugeniusza (strefa dla małych konstruktorów i wynalazców), panel sensoryczny (stymulujący rozwój zmysłów poprzez różne faktury i interaktywne elementy), ściana do malowania (przestrzeń dla kreatywnej ekspresji poprzez rysunek i pisanie), panel muzyczny (umożliwiający dzieciom odkrywanie dźwięków i melodii), globus (160 cm, interaktywna mapa świata do nauki geografii), krzywe zwierciadła (element rozrywkowy, który wprowadza dzieci w świat optyki i iluzji).

Plac zabaw będzie dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Płocka, od poniedziałku do piątku w godzinach 8 .00-16.00 oraz w soboty w godzinach 8.00 – 14.00.

Szacowany koszt: 139 tys. 100 zł

Szkoła zdrowego życia

Z opisu: Kluczowym założeniem projektu jest poszerzanie horyzontów myślowych mieszkańców Płocka w zakresie wzrostu świadomości zagrożeń, jakie niosą ze sobą choroby metaboliczne: cukrzyca typu 2, czy nadciśnienie tętnicze. Uwzględniono: kampanię informacyjną i edukacyjną (zrozumienie sedna problemu otyłości i niewłaściwego postępowania w zakresie odżywiania), udział w cyklicznych spotkaniach poświęconych kształtowaniu poprawnych wzorców postępowania w zakresie zasad odżywiania, spotkania z psychodietetykiem, warsztaty taneczne, zajęcia sportowe oraz fizjoterapeutyczne.

Szacowany koszt: 156 tys. 225 zł

Przystanek „Jedenastka”

Z opisu: Utwardzenie terenu pod ustawienie wiaty rowerowej, ławeczek, konstrukcji drewnianej do podtrzymywania żagli zacieniających, donic, szachownicy ogrodowej (umieszczonej na trawie), tablic: kredowej i informacyjnej. Ponadto w planach są: ustawienie karmnika, stacji pogodowej, skrzyni na gry ogrodowe. Przewidziano montaż monitoringu, płotu lamelowego odgradzającego teren od ulicy. Na wyznaczonej trasie zostanie przygotowana ścieżka sensoryczna.

Szacowany koszt: 203 tys. 741 zł

„Dajmy szansę” – doposażenie poradni w nowoczesne pomoce diagnostyczno-terapeutyczne

Z opisu: Szkolenie pracowników w zakresie treningu słuchowego metodą Tomatisa, zakup sprzętu do treningu i diagnozy metodą Tomatisa i Warnkego, doposażenie bazy terapeutycznej o nowoczesne pomoce terapeutyczne, unowocześnienie działań profilaktyczno- terapeutycznych poprzez zakup monitorów interaktywnych i laptopów, stworzenie bazy z aktualną specjalistyczną literaturą.

Szacowany koszt: 251 tys. 700 zł

Rozwój pieczy zastępczej na terenie Płocka

Z opisu: Działania, które będą realizowane to: kampania społeczna mająca na celu promocję idei pieczy zastępczej, promocja Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, organizacja szkoleń, konferencji, warsztatów, webinarów dla pracowników pieczy zastępczej oraz zawodowych rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka podnoszące ich wiedze i kwalifikacje, superwizje dla pracowników pieczy zastępczej oraz rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka.

Szacowany koszt: 160 tys. zł

Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Miejskim Przedszkolu nr 2

Z opisu: Demontaż i wykonanie nawierzchni boiska, a następnie wyłonienie wykonawcy na dostawę i montaż urządzeń sportowych dla dzieci.

Szacowany koszt: 540 tys. zł

Sensoryczna Oaza

Z opisu: Dostosowanie sali do terapii integracji sensorycznej.

Szacowany koszt: 65 tys. zł

Osiedlowe

Aktywni w każdym wieku – Międzypokoleniowa przestrzeń dla dzieci i seniorów

Z opisu: Zagospodarowanie przestrzeni w rejonie bloku przy ul. Rutskich 8 (ustawienie zestawów zabawowych i urządzenie siłowni pod chmurką).

Szacowany koszt: 550 tys. zł

Rozbudowa infrastruktury roweru miejskiego – osiedle Kochanowskiego (nowa stacja ul. Mickiewicza Stadion Miejski)

Szacowany koszt: 40 tys. zł

Sala sportowo-motoryczna

Z opisu: Sala sportowo – motoryczna składająca się z zabudowy 12-kontenerowej wraz z zapleczem (szatnie, łazienki, aneks gospodarczy).

Szacowany koszt: 545 tys. 855 zł

Modernizacja terenu na skrzyżowaniu ulic Dobrzyńska i Kobylińskiego

Z opisu: Doposażenie w latarnie, ławki, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, montaż nowego chodnika i remont kawałka już istniejącego chodnika.

Szacowany koszt: 266 tys. zł

Tężnia solankowa na Borowiczkach

Z opisu: Osiedle: Borowiczki (skrzyżowanie ulic Wiejskiej i Borowickiej)

Szacowany koszt: 450 tys. zł

Modernizacja placu zabaw przy ul. Miętowej w Ciechomicach

Z opisu: Demontaż i wykonanie nawierzchni placu, a następnie wyłonienie wykonawcy na dostawę i montaż urządzeń zabawowych dla dzieci.

Szacowany koszt: 550 tys. zł

Tak dla Komunikacji Miejskiej na Traktowej

Z opisu: Projekt zakłada wydłużenie przebiegu linii 19 poprzez dodanie przystanków na ulicy Traktowej (przystanki Maszewska, Przyjazna), ul. Szpitalnej (przystanki Sosnowa) i przystanek Winiary 06 (przystanek końcowy i początkowy), a tym samym pominięcie przystanków: Macieszy, Winiary 01 i Winiary 03.

Szacowany koszt: 245 tys. 696 zł

Foto: Zdjęcia ilustracyjne / KB, Pixabay

Idź do oryginalnego materiału