BOCHNIA. Zmarła Wanda Wątorska wieloletnia dyrektor Szkoły Muzycznej w Bochni

bochniazbliska.pl 1 godzina temu

Tę smutną informację przekazało Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Pogrzeb odbędzie się 3 lipca o godz. 11:00 w Bazylice św. Mikołaja w Bochni.

„Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Wandy Wątorskiej – Honorowego Członka naszego Stowarzyszenia. Nie sposób opisać wszystkich zasług Zmarłej dla Bochni i bocheńskiej kultury. W bliskiej współpracy z Jerzym Żurawlewem kierowała bocheńską Szkołą Muzyczną, którą wyniosła na wysoki poziom, zapewniając jej przy tym budynek, w którym szkoła działa do dzisiaj.

Współpracowała z dziećmi i młodzieżą, poświęcając im większość swojego czasu – tak zawodowego, jak i prywatnego. Oddana osobom z niepełnosprawnościami, które umuzykalniała, pokazując, iż osoby ze szczególnymi potrzebami również mogą rozwijać swoje pasje muzyczne.

Pozostawiła po sobie trwały ślad w historii Bochni i Bocheńszczyzny – w pamięci rzeszy wdzięcznych Bochnian, ale też w materialnej i kulturalnej tkance miasta.”

Idź do oryginalnego materiału