Flota autobusowa MPK Kraków znów się powiększyła

2 godzin temu

W Krakowie przybyło kolejnych autobusów elektrycznych. Do floty miejskiego przewoźnika trafiło 15 nowych przegubowych pojazdów Solaris Urbino 18 electric. Po ich włączeniu do eksploatacji liczba autobusów elektrycznych użytkowanych przez MPK wzrosła do 158.

Nowe autobusy zostały zaprezentowane 23 czerwca na terenie zajezdni Wola Duchacka. Każdy z nich może przewieźć 129 pasażerów, z czego 43 osoby mogą podróżować na miejscach siedzących. W pojazdach przewidziano także 14 miejsc o wysokiej dostępności, zlokalizowanych przy niskiej podłodze i dostępnych bez konieczności pokonywania stopni.

Zakup nowych autobusów był możliwy dzięki środkom pozyskanym w ramach przedsięwzięcia „Rozwój floty autobusów zeroemisyjnych dla potrzeb realizacji usług transportu publicznego w Krakowie”. MPK otrzymało niemal pełne dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach trzeciej edycji programu „Zielony Transport Publiczny”. Wartość kontraktu przekroczyła 49 mln zł netto.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Kraków zmienia nazwy przystanków. Zmiany wejdą w życie 27 czerwca [LISTA]

Kraków postawił na naturalne koszenie. Kozy i owce ruszyły do pracy [ZDJĘCIA]

Parada historycznych tramwajów przejedzie przez Kraków. Znamy trasę wyjątkowego przejazdu

Idź do oryginalnego materiału