Nowy odcinek A2 Siedlce Wschód - Łukowisko. Kiedy otwarcie?
W poniedziałek, 22 czerwca przedstawiciele GDDKiA poinformowali, że odcinek autostrady A2 Siedlce Wschód - Łukowisko zostanie otwarty jeszcze w tym tygodniu. Jak doprecyzowała rzeczniczka mazowieckiego oddziału Dyrekcji, kierowcy wyjadą na trasę po otrzymaniu przez instytucję decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Opisywany fragment autostrady będzie miał blisko 30 km.
Przy tej okazji GDDKiA podała, że również w tym tygodniu podpisana zostanie umowa na rozbudowę A2 Grodzisk Mazowiecki - Konotopa.
Przypomnijmy, iż pod koniec 2025 r. kierowcy zyskali 10 km A2 od węzła Siedlce Południe do węzła Siedlce Wschód, a w kwietniu tego roku - blisko 27 km między węzłami Łukowisko i Biała Podlaska (woj. lubelskie).
"Trwa przetarg na projekt i budowę odcinka Biała Podlaska - Kijowiec o długości ponad 16 km. Umowę z wykonawcą podpiszemy jeszcze w tym roku. Będzie to ostatnia część A2, która pozwoli domknąć trasę od granicy z Niemcami do terminala w Koroszczynie, na którym odprawiane są samochody ciężarowe przekraczające granicę z Białorusią" - przekazała GDDKiA.

2 godzin temu











