IV liga na dłużej w Olsztynie. Stomil przegrywa w Mińsku Mazowieckim

1 dzień temu

Marzenia o awansie do III ligi trzeba odłożyć na kolejny rok. Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na wyjeździe z Mazovią Mińsk Mazowiecki 0:1.

​Mecz zaczął się od pecha olsztynian – już w 8. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Piotr Łysiak, którego zastąpił Jakub Mosakowski. Choć Mazovia miała optyczną przewagę, Stomil groźnie kontrował. W 35. minucie Przemysław Klugier był blisko szczęścia, jednak jego próba lobu minimalnie minęła bramkę. Decydujący cios padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Gola do szatni dla gospodarzy zdobył były zawodnik Stomilu, Patryk Zych, który przymierzył z 16. metra.

​W drugiej połowie działo się sporo pod obiema bramkami. Najpierw Mosakowski uratował Stomil, wybijając piłkę z linii po strzale Gładysza, a chwilę później olsztynianie ruszyli do odrabiania strat. Blisko wyrównania był Karol Żwir z rzutu wolnego oraz Szymon Masiak, który z bliska trafił wprost w bramkarza. Z kolei w 71. minucie Leszczyński dwukrotnie uratował gości przed stratą drugiego gola po uderzeniach Różańskiego.

​W końcówce trener Kraszewski wykorzystał limit zmian i postawił wszystko na jedną kartę. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Stomil przegrał 0:1 i jesienią ponownie zagra w IV lidze.

​Mazovia Mińsk Mazowiecki — Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

  • 1:0: Patryk Zych (45+’)
Idź do oryginalnego materiału