Mistrzynie Polski! Trzonkowska, Wybraniak, Załęcka i Fraszczyk ze złotem!

mylomza.pl 1 dzień temu
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży została mistrzem Polski podczas Finału Krajowego Igrzysk Dzieci w koszykówce 3x3 dziewcząt, rozgrywanego w hali SP 4. Gospodynie turnieju przez całe zawody prezentowały znakomitą formę, a w decydującym spotkaniu zrewanżowały się rywalkom z Łodzi i sięgnęły po złote medale.

Podopieczne trenerów Marcina Piotrowskiego, Aleksandry Olszewskiej i Mariusza Komorowskiego wygrały wszystkie mecze fazy grupowej, zajmując pierwsze miejsce i awansując do grupy mistrzowskiej. Łomżynianki pokonały kolejno SP Mała 17:3, SP Białystok 21:4, SP Gorzów Wielkopolski 8:7 oraz SP Elbląg 10:2.

W pierwszym spotkaniu grupy mistrzowskiej reprezentantki SP 4 pewnie wygrały z mistrzem drugiej grupy SP Konin 11:3. W kolejnym meczu zmierzyły się z zespołem z Łodzi, który odniósł zwycięstwo 9:4 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej. Drużyna z Łomży zakończyła tę część rywalizacji na drugim miejscu, ale już wcześniej miała zapewniony awans do wielkiego finału.

W meczu o złoty medal doszło do rewanżu za wcześniejszą porażkę. Tym razem role się odwróciły. Finał rozpoczął się znakomicie dla łomżynianek, które gwałtownie objęły prowadzenie 4:0. Świetnie funkcjonowała defensywa, a skuteczna gra w ataku sprawiła, iż rywalki nie potrafiły znaleźć sposobu na sf
Idź do oryginalnego materiału