Nasze piłkarki mistrzyniami Polski. Wielki sukces uczennic szkoły w Sierakowie

1 dzień temu

Złote uczennice z Sierakowa

Droga na szczyt była pełna emocji. Po zdecydowanym zwycięstwie na szczeblu wojewódzkim, drużyna z Sierakowa udała się do miejscowości Głuchołazy, by reprezentować Wielkopolskę na arenie ogólnopolskiej. W jej składzie były zawodniczki z Akademii Futbolu Lejdis Rawia Rawicz.

W fazie grupowej nasze zawodniczki pokazały niesamowitą formę, rywalizując z rówieśniczkami z województw: lubuskiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego oraz świętokrzyskiego. Sierakowianki zdominowały grupę A, wygrywając wszystkie mecze z imponującym bilansem bramkowym 24-0.

Po fazie eliminacyjnej, przyszedł czas na tzw. grupę złotą, gdzie stawką były medale. Nasze piłkarki wygrały z reprezentacją województwa lubelskiego (7-1), minimalnie uległy zawodniczkom z mazowieckiego (0-1) oraz zremisowały z ekipą kujawsko-pomorskiego (0-0).

- Wyniki te oraz bramki zdobyte w fazie grupowej pozwoliły zająć zaszczytne pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Polski - podkreśla Marcin Masełkowski, nauczyciel i opiekun zawodniczek w trakcie imprezy.

Indywidualne wyróżnienie powędrowało do naszej zawodniczki. Maja Pawliczuk z imponującym wynikiem 14 trafień została najskuteczniejszą piłkarką całego turnieju. Świetnie między słupkami spisywała się Iga Banaszczak. Tylko dwukrotnie została pokonana przez rywalki.

W składzie drużyny ze szkoły w Sierakowie występowały: Maja Pawliczuk, Iga Banaszczak, Julia Ciura, Lena Wawrzynek, Milena Winiarska, Rita Miętkowska, Nina Nowak, Laura Tyca i Luiza Tyca.

Fot. udostępnione przez M. Masełkowskiego

https://rawicz24.pl/sport/sa-chluba-szkoly-zostali-docenieni-na-uroczystosci-zdjecia/g9sTeAwbyRIszNuwkUG2
Idź do oryginalnego materiału