Piekielny upał i rekordowe wyniki. Młode lekkoatletki z Bojanowa na ogólnopolskim finale

2 godzin temu

Łódź stała się na kilka dni stolicą dziecięcej lekkoatletyki, goszcząc ponad 1500 młodych sportowców z ponad 80 miast z całego kraju. Wydarzenie to jest uznawane za najważniejszą i najbardziej prestiżową imprezę lekkoatletyczną w Polsce dla zawodników z roczników 2013–2015.

Dla reprezentantek MUKS Szok Bojanowo start ten był ogromnym wyzwaniem – nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale również z powodu panujących warunków atmosferycznych. Rozgrzany do czerwoności tartan oraz uciążliwy upał wymagały od biegaczek i skoczkiń ogromnego hartu ducha i odporności psychicznej.

Mimo niesprzyjającej aury, zawodniczki z Bojanowa spisały się znakomicie. Systematyczna praca na treningach oraz sportowa pasja zaowocowały licznymi rekordami życiowymi (PB), które pokazują stały progres młodych talentów. Najwyższą lokatę w klasyfikacji generalnej wywalczyła Helena Bartmińska, która w rywalizacji skoku w dal rocznika 2015 osiągnęła znakomity rezultat 4,30 m, co dało jej wysokie, 7. miejsce w Polsce.

Kompletne wyniki reprezentantek MUKS Szok Bojanowo:

Rocznik 2013:

  • Nicola Lisek – bieg na 300 m – 46,76 s

Rocznik 2014:

  • Joanna Józefowiak – skok w dal – 3,90 m (Rekord życiowy - PB)

  • Rozalia Tatarek – skok w dal – 3,77 m (Rekord życiowy - PB)

  • Kaja Kaczmarek – rzut piłeczką palantową – 31,50 m (Rekord życiowy - PB)

  • Hanna Poprawska – bieg na 300 m – 56,20 s (Rekord życiowy - PB)

  • Julia Skupin – bieg na 300 m – 55,89 s

  • Lena Adamczak – skok w dal – 3,13 m

Rocznik 2015:

  • Helena Bartmińska – skok w dal – 4,30 m (Rekord życiowy - PB) – 7. miejsce w Polsce

  • Wiktoria Panasewicz – bieg na 600 m – 2:02,76 min

Piękna promocja regionu i cenne doświadczenie

Jak zaznacza trener lekkoatletek, Maciej Ratajczak, występ na tak dużej imprezie to dla młodych lekkoatletek przede wszystkim zebranie bezcennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w ich dalszych karierach. Walka do samego końca w wymagających okolicznościach udowodniła, iż zawodniczki posiadają nie tylko talent, ale i prawdziwy sportowy charakter.

Wracając z tarczami, nowymi życiówkami i wspomnieniami na lata, dziewczęta zapewniły swojemu miastu piękną promocję na arenie ogólnopolskiej.

https://rawicz24.pl/sport/wiekszosc-debiutowala-na-ogolnopolskiej-imprezie-to-nagroda-za-systematyczna-prace/ls6WqKLtXGglEKdpyvtt
Idź do oryginalnego materiału