Pierwszy mecz i wygrana Biało-Czerwonych

1 godzina temu
Zdjęcie: 28.03.2026. Kielce. Mecz Suzuki Korona Handball Kielce - ELMAS-KPS APR Radom / Fot. Rafał Szymczyk - Radio Kielce


Młodzieżowa reprezentacja Polski z bramkarką Niną Smelcerz i rozgrywającą Julią Grzesistą z Suzuki Korony Handball Kielce w składzie, w pierwszym meczu rozgrywanych w Chinach Mistrzostwa Świata Kobiet do lat 20, wygrała z Tunezją 26:22 (15:10).

W spotkaniu z czwartą drużyną Afryki Julia Grzesista zdobyła dwie bramki. Do wygranej drużynę Marka Jagodzińskiego poprowadziła wybrana MVP Zuzanna Zimnicka, która zaliczyła dziesięć trafień.

W drugim meczu mistrzostw, których gospodarzem jest miasto Jinzhong biało – czerwone piłkarki manualne zmierzą się z Chińskim Tajpej. Kolejne zwycięstwo może zagwarantować im awans do rundy głównej. Początek czwartkowego starcia o godz. 8.00.

Polska – Tunezja 26:22 (15:10)

Polska: Kalbarczyk, Smelcerz, Pentek – Wrzesińska, Machnio 1, Mazurkiewicz 3, Kępka 1, Gardian 1, Grzesista 2, Krupa 1, Pawłowska 1, Schlabs 3, Biesaga, Chwojnicka 3, Zimnicka 10, Kanczkowska.


Idź do oryginalnego materiału