Zamojski klub podkreśla w mediach społecznościowych, iż Gieresz jest jedynym w pięciu ostatnich latach szkoleniowcem, który po awansie z lubelskiej IV ligi zdołał utrzymać drużynę w III lidze – osiągnął to ze Świdniczanką. – To ważne i cenne doświadczenie – mówi prezes Hetmana Leszek
Bartnicki.Hetman jest trzecim klubem w karierze trenerskiej Łukasza Gieresza (ur. 11 września 1982 r. w Dębowcu). Po zakończeniu kariery piłkarskiej w lipcu 2017 r. został szkoleniowcem Granitu Bychawa. W pierwszym sezonie pod wodzą trenera Gieresza zespół z Bychawy zajął w klasie okręgowej czwarte miejsce, a w następnych rozgrywkach okazał się najlepszy. W IV lidze Granit trenera Gieresza dwa razy był piąty (w 2020 i 2021 r.).PRZECZYTAJ TEŻ: Granica Lubycza Królewska świętuje 50-lecie. W sobotę wielki jubileusz! [PROGRAM]Pochodzący z Zamościa szkoleniowiec odszedł z klubu z Bychawy po rundzie jesiennej w 2021 r. Został wówczas opiekunem Świdniczanki. Z zespołem ze Świdnika Gieresz zajął w IV lidze trzecie miejsce (w 2022 r.), a następnie awansował do III ligi. w okresie 2023/2024 Świdniczanka wywalczyła w III lidze dwunaste miejsce, w kolejnych rozgrywkach uplasowała się na trzynastej pozycji. W połowie 2025 r. trener Gieresz został zatrudniony w
Hetmanie.Gieresz był bramkarzem, wychowankiem Hetmana Zamość i UKS SMS Łódź. Grał także we Włókniarzu Konstantynów Łódzki, Pogoni Zduńska Wola, Avii Świdnik, Orlętach Radzyń Podlaski i Motorze Lublin, a także w dwóch zespołach greckich – APS Atrómitos Geroskípou i AS Othéllos Athiénou. w okresie 2009/2010 rozegrał w Motorze dziesięć meczów w I lidze.