Biało-Czerwone z kompletem zwycięstw na mistrzostwach świata

1 godzina temu
Zdjęcie: Biało-Czerwone z kompletem zwycięstw na mistrzostwach świata


Młodzieżowa reprezentacja Polski z bramkarką Niną Smelcerz i rozgrywającą Julią Grzesistą z Suzuki Korony Handball Kielce w składzie, w ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata Kobiet do lat 20, wygrała z rówieśniczkami z Węgier 27:25 (11:8). Biało-Czerwone z kompletem zwycięstw awansowały do rundy głównej.

Kluczową postacią meczu była wybrana MVP Zuzanna Zimnicka, która zdobyła dwanaście bramek. Bardzo istotny wkład w zwycięstwo miała również kielczanka Nina Smelcerz, notując osiem skutecznych interwencji i osiągając 30-procentową skuteczność obron.

Podopieczne selekcjonera Marka Jagodzińskiego na inaugurację mistrzostw rozgrywanych w chińskim Jinzhong pokonały Tunezję 26:22, a dzień później gładko rozprawiły się z Chińskim Tajpej 33:10.

Pierwszymi przeciwniczkami Polek w drugiej fazie będą w poniedziałek Norweżki lub reprezentacja Wysp Owczych, a we wtorek Biało-Czerwone zmierzą się z Japonią.

Polska – Węgry 27:25 (11:8)

Polska: Kalbarczyk, Smelcerz, Pentek – Wrzesińska, Machnio 1, Mazurkiewicz 3, Kępka 2, Gardian 3, Grzesista 1, Krupa, Schlabs 1, Trochimczyk, Biesaga, Chwojnicka 4, Zimnicka 12, Szymańska.

Idź do oryginalnego materiału