Reprezentacja Polski w piłce manualnej z Magdaleną Berlińską i Nikolą Leśniak z Suzuki Korony Handball Kielce w składzie, zagra o brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata. W półfinale turnieju rozgrywanego w Pessac – Bordeaux Biało-Czerwone przegrały z Holenderkami 25:38 (12:19).
– Za nami bardzo ciężka grupa, mecze z Francuzkami, Holenderkami i Chinkami. Szkoda, iż nie będzie złota, ale walczymy dalej i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – powiedziała Nikola Leśniak, która zdobyła cztery bramki.
W meczu, którego stawką będzie brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z Czeszkami, które w drugim półfinale uległy 29:31 Francuzkom.
Holandia – Polska 38:25 (19:12)
Polska: Małgorzata Ciąćka – Sandra Guziewicz 3, Julia Oleśkiewicz, Julia Owczaruk 1, Julia Skubacz 1, Nikola Leśniak 4, Daria Grobelna 2, Edyta Byzdra 1, Nicola Żmijewska 3, Magdalena Berlińska 1, Patrycja Jura 2, Laura Zdziebłowska 7. Trenerka: Magdalena Stanulewicz.



1 godzina temu


![71. OKR w Ostrołęce dobiegł końca. Artyści z całego kraju zakończyli kilkudniowe zmagania [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/dsc05591.jpg)



![Francuzi na prowadzeniu w Pucharze Narodów LOTTO Strzegom Horse Trials. Sukces Pawła Warszawskiego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Arthur-Duffort-FRA-GUEULE-DE-REVE-LW9_6613.jpg)



![ZEW się budzi 2026: dzień pierwszy. „Jeszcze Polska nie zginęła” [RELACJA]](https://i.iplsc.com/-/000MZ5EB0IKCYUGN-C461.jpg)




