W upale i w deszczu. Gwiazdy koszykówki 3×3 zagrały w Kielcach

2 godzin temu
Zdjęcie: W upale i w deszczu. Gwiazdy koszykówki 3x3 zagrały w Kielcach


Zwycięstwem reprezentacji Polski U-23 II zakończyła się czwarta odsłona cyklu Quest w koszykówce 3×3. Zawody zostały rozegrane w Kielcach.

W finale kadrowicze pokonali swoich kolegów z reprezentacji Polski U-23 II 21:12.

Zawody rozpoczęły się na Rynku, ale ze względu na opady deszczu organizatorzy podjęli decyzję, aby decydujące mecze przenieść do hali przy ulicy Żytniej.

Kacper Margiciok ze zwycięskiej ekipy, wspomina, iż z taką sytuacją jeszcze się nie spotkał.

– Zaczęliśmy na dworze, było bardzo ciepło, bardzo dobrze przygotowane zawody na Rynku, później musieliśmy się przenieść do hali z powodu deszczu i tam dokończyliśmy turniej. Najcięższy mecz dla nas wbrew pozorom to nie był finał, tylko pojedynek półfinałowy – ocenił.

Michał Szymański z reprezentacji Polski U-23 II przyznał, iż koledzy byli lepsi.

– Graliśmy na ile mogliśmy i starczyło nam sił. Obie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Zdecydowała w dużej mierze skuteczność. Sprawdzaliśmy prognozę pogody, miało padać właśnie popołudniu, ale organizatorzy byli na to przygotowani i od razu, jak tylko spadły pierwsze krople deszczu uznali, iż nie ma co marnować czasu i przenosimy się na halę – wspomina.

W meczu o trzecie miejsce Legia LOTTO Warszawa pokonała Pruszków 3×3 21:9.

Zespoły, które uczestniczą w poszczególnych cyklach Quest w koszykówce 3×3, walczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się w Katowicach. Oprócz polskich kadr przygotowujących się do startu w Lidze Narodów, kibice w Kielcach mogli podziwiać w akcji m.in. mocne zespoły Isetii czy Legii.

Idź do oryginalnego materiału