Zwycięstwem reprezentacji Polski U-23 II zakończyła się czwarta odsłona cyklu Quest w koszykówce 3×3. Zawody zostały rozegrane w Kielcach.
W finale kadrowicze pokonali swoich kolegów z reprezentacji Polski U-23 II 21:12.
Zawody rozpoczęły się na Rynku, ale ze względu na opady deszczu organizatorzy podjęli decyzję, aby decydujące mecze przenieść do hali przy ulicy Żytniej.
Kacper Margiciok ze zwycięskiej ekipy, wspomina, iż z taką sytuacją jeszcze się nie spotkał.
– Zaczęliśmy na dworze, było bardzo ciepło, bardzo dobrze przygotowane zawody na Rynku, później musieliśmy się przenieść do hali z powodu deszczu i tam dokończyliśmy turniej. Najcięższy mecz dla nas wbrew pozorom to nie był finał, tylko pojedynek półfinałowy – ocenił.
Michał Szymański z reprezentacji Polski U-23 II przyznał, iż koledzy byli lepsi.
– Graliśmy na ile mogliśmy i starczyło nam sił. Obie drużyny bardzo chciały wygrać to spotkanie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Zdecydowała w dużej mierze skuteczność. Sprawdzaliśmy prognozę pogody, miało padać właśnie popołudniu, ale organizatorzy byli na to przygotowani i od razu, jak tylko spadły pierwsze krople deszczu uznali, iż nie ma co marnować czasu i przenosimy się na halę – wspomina.
W meczu o trzecie miejsce Legia LOTTO Warszawa pokonała Pruszków 3×3 21:9.
Zespoły, które uczestniczą w poszczególnych cyklach Quest w koszykówce 3×3, walczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się w Katowicach. Oprócz polskich kadr przygotowujących się do startu w Lidze Narodów, kibice w Kielcach mogli podziwiać w akcji m.in. mocne zespoły Isetii czy Legii.



2 godzin temu
![Młodzi strażacy rywalizowali w Lubyczy Królewskiej. Znamy najlepsze drużyny powiatu [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xga-4x3-mlodzi-strazacy-rywalizowali-w-lubyczy-krolewskiej-znamy-najlepsze-druzyny-powiatu-zdjecia-1782131410.jpg)












