Zakończenie roku szkolnego w Szkole Muzycznej 1 stopnia w Nakle nad Notecią

3 godzin temu

Wczoraj, 25 czerwca 2026 roku w Nakielskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią, która rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2018 roku. Pojawienie się szkolnictwa artystycznego w Nakle nad Notecią zostało zapoczątkowane we wrześniu 2011 roku za sprawą Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia z uprawnieniami szkoły publicznej, której założycielem był Michał Gacka. w tej chwili szkoła prowadzi działalność w dwóch cyklach: dziecięcym (6-letnim) i młodzieżowym (4-letnim). Nauka odbywa się według siatki godzin oraz programu obowiązującego w państwowych szkołach muzycznych, a lekcje prowadzi wyłącznie wykwalifikowana kadra, którą stanowią absolwenci wyższych uczelni muzycznych z całej Polski. Podczas wczorajszej uroczystości oficjalnie klasy IV c.4 i VI c.6 stali się absolwentami szkoły i pożegnano się z nimi oficjalnie. Nagrody i świadectwa uczniom oraz podziękowania rodzicom wręczała Beata Hehring dyrektor nakielskiej szkoły.

Tradycją szkoły jest to, iż absolwenci dają na zakończenie swojej drogi koncert, który jak zawsze był wyjątkowy.

tekst i zdjęcia: Dariusz Wojciechowski

Idź do oryginalnego materiału