Okazałe zwycięstwo na początek mistrzostw

1 dzień temu
Zdjęcie: Okazałe zwycięstwo na początek mistrzostw


W kampusie uniwersyteckim Pessac pod Bordeaux ruszyły Akademickie Mistrzostwa Świata w piłce manualnej. Męska reprezentacja Polski na inaugurację odniosła okazałe zwycięstwo pokonując Liban 57:10.

Z udanego początku turnieju cieszy się kapitan drużyny, zawodnik AZS-u AWF Biała Podlaska Franciszek Wierzbicki.

– Chcieliśmy dobrze wejść w turniej. Przede wszystkim wygrać, sprawdzić niektóre elementy. Jak widać po wyniku końcowym wszystko się zgadza i wygrywamy pierwszy mecz w turnieju. Na pewno jeszcze przeanalizujemy ten mecz, wyciągniemy wnioski i postaramy się, żeby jutro był jeszcze lepszy mecz niż dzisiaj.

W reprezentacji Polski są inni gracze bialskiego klubu: Dominik Antoniak, Wiktor Kwiatkowski i Dawid Petlak, a także związani w ubiegłym sezonie z KS-em Lotto Puławy: Jan Antolak, Paweł Ciupa i Ignacy Jaworski.

W turnieju żeńskim Polki w pierwszym swoim spotkaniu przegrały z Chinkami 33:34. W drużynie biało-czerwonych zagrały Julia Owczaruk z PGE MKS-u El-Volt Lublin i studentka Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie Edyta Byzdra.

W następnych spotkaniach męska reprezentacja Polski zagra z Brazylią, z kolei rywalkami Polek będą Holenderki.

Biuro prasowe AZS, JK / opr. PrzeG

Fot. pexels.com

Idź do oryginalnego materiału