Mistrz Polski rozgromił wicemistrza. Żużlowcy Orlen Oil Motoru Lublin na wyjeździe z Pres Grupą Deweloperską Toruń w 9. kolejce Ekstraligi bardzo wysoko przegrali 29:61.
Nie udało im się choćby obronić punktu bonusowego, na który szansa była bardzo duża, bo w Lublinie Motor triumfował 56:34.
Lublinianie zaczęli źle. Już po pierwszym biegu przegrywali 1:5. Po czwartym wyścigu przewaga gospodarzy wzrosła do 10 punktów. I kiedy – po czterech remisach z rzędu w kolejnych gonitwach – wydawało się, iż Koziołki wróciły do gry, przyszły kolejne wyraźne porażki. Nie pomogła choćby niezła postawa Bartosza Zmarzlika. Torunianie byli zdecydowanie szybsi, a w Motorze zabrakło drugiego zawodnika, który mógłby poderwać zespół do walki.
RL / opr. ToMa
Fot. GC / archiwum

2 dni temu

![UKS Atleta ma powody do radości. Sebastian i Szymon z rekordami [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/prez1.jpg)




![Sukces ostrołęckich ratowników wodnych. Medale i rekordy Polski na Pucharze Polski w Skierniewicach [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/0_img-20260620-wa0093.jpg)







