308 młodych sportowców z 50 klubów wzięło udział w XXXIII Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 12-14 czerwca w Stęszewie koło Poznania.
Wśród uczestników mieliśmy dziesięcioosobową grupę zawodników Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Byli to: Miłosz Bocian, Kamil Bronisz, Gabriel Dejko, Daniela Kuchta, Karol Lis, Jakub Marzęda, Izabela Prokop, Aleksander Sputo, Diana Świderska, Karol Słowikowski.
Podczas tych zawodów podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli osiem medali – dwa srebrne i sześć brązowych. Diana Świderska zdobyła srebrny medal w układach formalnych 1 kup-II dan oraz brązowy medal w technikach specjalnych. Srebrny krążek w walkach w kategorii do 56 kg zdobyła Izabela Prokop. Brązowe medale zdobyli: Gabriel Dejko w układach formalnych 6-2 kup i w walkach do 65 kg, Daniela Kuchta w walkach do 52 kg oraz Jakub Marzęda w walkach powyżej 65 kg.
ig


1 godzina temu

![UKS Atleta ma powody do radości. Sebastian i Szymon z rekordami [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/prez1.jpg)




![Sukces ostrołęckich ratowników wodnych. Medale i rekordy Polski na Pucharze Polski w Skierniewicach [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/0_img-20260620-wa0093.jpg)








